Актуелно, Европа

ЕВРОПА ЈА РАЗБЕСНИ КИНА: Поголеми царини за кинеските електрични возила

Европската комисија објави дека од утре воведува нови царини до 37,6 отсто за кинеските електрични возила. Од Комисијата истакнуваат дека […]