Актуелно, Свет

ПРЕД ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА: „Тесла“ скокна за повеќе од 10 отсто

На Волстрит, берзанските индекси пораснаа и во вторникот, втор ден по ред, при што повторно најмногу скокнаа цените на акциите […]