Author name: revadmin

Македонија

Ковачевски: На крајот на идната недела процедура за техничката влада, во СДСМ е почнато предлагањето кандидати за претседател и пратеници

На крајот на идната недела, согласно законските рокови, ќе се одвива процедурата за избор на техничката влада, изјави премиерот Димитар

Став

Томислав Кежаровски: Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни друмски разбојници, пробисвети и хохштаплери, пред нос ни ги

Scroll to Top